שמריהו בן פזי

דבר ראש המכינה:

ד"ר שמריהו בן פזי

מכינת אדרת היא בית לאנשים שאכפת להם מהמדינה ומהעם הנפלא הזה. אנשים אופטימיים המאמינים "באדם וברוחו רוח עז" וביכולתנו ליצור את המציאות אליה אנו שואפים.
אנחנו מחפשים שותפים לדרך ארוכה שמוכנים לעבוד קשה, ללמוד וליצור רעיונות גדולים. אנו מאמינים בחינוך בשמחה ויוצרים ביחד עם החניכים את התוכנית החינוכית הטובה ביותר מתוך תפיסה יהודית וציונית. המכינה בחרה לעסוק בבניין מנהיגות העתיד של המדינה הזו ביחד. חילוניים ודתיים, שמאל וימין, פוליטי וכלכלי המאמינים שרק במשותף ניתן לבנות עתיד נכון. בחרנו להדגיש בתוכנית החינוכית את נושא השליחות הציבורית מתוך תפיסה כי התרומה של בוגרי המכינה חייבת להמשיך מעבר לשירות הצבאי המשמעותי אליו אנו מחנכים. במכינה אנו לומדים לאהוב את הארץ היפה הזו דרך הרגליים. להכיר מקרוב את שביליה ואנשיה ולצמוח מתוך פשטות, יושרה ומחויבות גדולה.

חברי וועד מנהל:

איתי (איתמר) ברטוב

איתי מלווה את המכינה משנותיה הראשונות: חובל בחיל הים, עורך דין, מילא תפקידים בכירים ברשות הדואר, אל-על וסלקום. כיום משמש כיו"ר מועצת המנהלים של עמידר, בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל עיריית בית שמש והינו שותף בכמה עסקים בעלי גוון חברתי

איריס וולר וייס

עו"ד מוסמכת. החלה את הקריירה בפרקליטות, וב16 השנים האחרונות מכהנת כמנכ"לית של חברת ההשקעות הבינ"ל, ראיתלון בע"מ. מכהנת בדירקטוריונים של חברות ציבוריות ופרטיות, וכן פעילה בעשייה חברתית. בעלת תואר שני במשפטים מאוניברסיטת UCLA שבקליפורניה

יוחנן מאלי

כיום מכהן כמנכ"ל עיריית בית שמש.

ערן ולק

יו"ר העמותה, מנהל מסע ישראלי בין השנים 2016-2021 לאחר שירות צבאי של 26 שנה ביחידות מיוחדות ובקורסי הפיקוד בצה”ל, בעל תעודת הוראה תואר ראשון במדעי המדינה, כלכלה ולוגיסטיקה ותואר שני במשפטים. מדריך ניווט ספורטיבי. נשוי, אב לארבעה גר במודיעין

על העמותה:

לעמותה גרעין פעיל המסייע למכינה בפעילויותיה השוטפות, וכן חברים המתגייסים לפרוייקטים מיוחדים. חברי העמותה מסייעים לצוות המכינה להתמקד בעשייה החינוכית על ידי העמדה של מתנדבים המתמחים בתחומים שונים. לעמותה גם מספר תפקידים פורמליים, והיא מסייעת בגיוס משאבים. בנוסף, יוזמת העמותה מהלכים של חשיבה לטווח ארוך וגיבוש יעדים אסטרטגיים.

צוות המרצים:

ד"ר שמריהו בן פזי (ראש המכינה) – עבודת המידות  – שיעור בו עוסקים בשאלה כיצד אנו מחנכים את עצמנו, כיצד משנים הרגלים, האם ניתן לעצב אופי וכיצד אנו מעצבים את עצמנו לפי הערכים בהם אנו מאמינים. בשיעור אנו מניחים מערכת מושגית ומנהלים דיאלוג בינינו על השאלות הללו דרך מתודות מתחום הניהול והפסיכולוגיה, הסיפור החסידי ועוד.

תומר יפה – אקולוגיה – הקורס עוסק בתפיסת עולם של קיימות והתפתחות החשיבה העולמית בתחום במאה וחמישים השנה האחרונות. הקורס נוגע בכל הנושאים החשובים והבוערים בתחומי הסביבה והקיימות, החל מהמשבר הסביבתי הגלובלי – ההתחממות ושינויי האקלים ועד למקומיות ויצירת עיר שטוב לחיות בה.
 
 אלקנה שרלו העמקה בשפה דתית – הקורס מכוון להעמיק בשפה דתית, לגעת בסוגיות מתוך העולם הדתי המאמין וללמוד יחדיו עניינים הקשורים לכך – אמונה באלוהים, שמירת הלכה, מחשבת ישראל ועוד. 

 

קובי לביא – מזרחנות

משה לוי – ארון הספרים היהודי – מפגשים העוסקים בסוגיות שונות דרך קריאה במקורות שונים מארון הספרים היהודי, החל מהתנ"ך וכלה בכותבים בני זמננו. במהלך הקורס נעסוק בנושאים כמו יחסים בין הורים וילדים, שאלת העם הנבחר, מועדים שונים, היחס לאחר, פוליטיקה וכלכלה ועוד. 

אסף פרי – מנהיגות ואהבת הארץ – מטרת השיעור היא לעורר שיח זהותי ערכי ישראלי כמניע לעשיה והובלת תהליכים בחברה הישראלית. במהלך השנה נעסוק בנושאים מגוונים: מנהיגות, אקטואליה, ציונות, ישראליות, הכנה לצבא ומעגל השנה.

שחר וילנר – מגדר

דוד מזרחי – השירות הציבורי – בשנים האחרונות עם התמורות הרבות שעוברת החברה הישראלית, מתברר כי השירות הציבורי הינו המפתח לעתיד החברה והכלכלה בישראל. על מנת לשמר על פיתוח המדינה וצמיחה ברת קיימא אנו מוכרחים לגייס את המשאב האנושי הטוב והמתאים ביותר למשרות שמובילות שינוי וחוללות בשירות הציבורי. ככל שנפתח את החשיבה וההבנה אצל חניכי המכינה לגבי החשיבות שבנושא, הסבירות כי בעתיד יבחרו לעבוד בשירות הציבורי עולה בצורה משמעותית.

דני רוזנבלוט – כלכלה וחברה – מטרת הקורס היא הכרת מושגי יסוד בכלכלה על מנת לאפשר קיום דיון בנושאים חברתיים. הקורס נוגע במתח בין כלכלת רווחה לכלכה חופשית, בין הצורך בשמירה על מקומות עבודה בארץ לבין השתתפות בכלכלה העולמית. החניכים נחשפים לתפיסות עולם כלכליות שונות ומבינים את מורכבות המערכות ואת התלות של כולנו בעולם הכלכלי.

עינת אוריון- מזרחנות

 

שותפים בעבר ובהווה:

לו״ז שבועי לדוגמא

צרו קשר

מכינת אדרת

טלפון:08-6902886