דבר ראש המכינה:

דר' שמריהו בן פזי

מכינת אדרת היא בית לאנשים שאכפת להם מהמכינה ומהעם הנפלא הזה. אנשים אופטימיים המאמינים "באדם וברוחו רוח עז" וביכולתנו ליצור את המציאות אליה אנו שואפים.
אנחנו מחפשים שותפים לדרך ארוכה שמוכנים לעבוד קשה, ללמוד וליצור רעיונות גדולים. אנו מאמינים בחינוך בשמחה ויוצרים ביחד עם החניכים את התוכנית החינוכית הטובה ביותר מתוך תפיסה יהודית וציונית. המכינה בחרה לעסוק בבניין מנהיגות העתיד של המדינה הזו ביחד. חילוניים ודתיים, שמאל וימין, פוליטי וכלכלי המאמינים שרק במשותף ניתן לבנות עתיד נכון. בחרנו להדגיש בתוכנית החינוכית את נושא השליחות הציבורית מתוך תפיסה כי התרומה של בוגרי המכינה חייבת להמשיך מעבר לשירות הצבאי המשמעותי אליו אנו מחנכים. במכינה אנו לומדים לאהוב את הארץ היפה הזו דרך הרגליים. להכיר מקרוב את שביליה ואנשיה ולצמוח מתוך פשטות, יושרה ומחויבות גדולה.

חברי העמותה הפעילים:

איתי(איתמר) ברטוב

איתי מלווה את המכינה משנותיה הראשונות: חובל בחיל הים, עורך דין, מילא תפקידים בכירים ברשות הדואר, אל-על וסלקום. כיום משמש כיו"ר מועצת המנהלים של עמידר, ושותף בכמה עסקים בעלי גוון חברתי

דני רוזנבלוט

מלמד במכינה כלכלה וחברה מזה 13 שנים, ויו"ר ועדת הביקורת שלנו. בעל רקע עיסקי בין-לאומי בתחומי התקשורת, הנדל"ן ומערכות תשתית בתחום המים

יהודה בר נתן

כיהן במשך שנים רבות כסמנכ"ל בחברת ייבוא רכב, סטודנט להיסטוריה באוניברסיטת תל-אביב. מלווה את מנהלי התיפעול של המכינה

נדב קנת

יו"ר העמותה, שירת מעל 20 שנה בחיל המודיעין. מאז שיחרורו, ניהל כמה חברות הזנק, וכיהן בתפקידים בכירים בחברות שונות. נדב ניהל פרוייקטים וייעץ לגופים שונים בארץ ובעולם. מתנדב במכינה מאז 2015. תושב ת"א, נשוי ואב לשלושה בנים.

על העמותה:

לעמותה גרעין פעיל המסייע למכינה בפעילויותיה השוטפות, וכן חברים המתגייסים לפרוייקטים מיוחדים. חברי העמותה מסייעים לצוות המכינה להתמקד בעשייה החינוכית על ידי העמדה של מתנדבים המתמחים בתחומים שונים. לעמותה גם מספר תפקידים פורמליים, והיא מסייעת בגיוס משאבים. בנוסף, יוזמת העמותה מהלכים של חשיבה לטווח ארוך וגיבוש יעדים אסטרטגיים.

צוות המרצים:

משה לוי – יהדות
תחייה פרומן – מחשבת חז"ל
דוב ברק – פילוסופיה
דני רוזנבלום – כלכלה
פרו' יובל ארנון אוחנה – מזרחנות
גדי וורשבסקי – אקולוגיה
נמרוד לוי – מדיניות ציבורית
יעל דונכין – ארון הספרים היהודי
עמותת 300 – ניר אליאור (מדריך כושר בנים) דר ליפשיץ (מדריכת כושר בנות)

לו״ז שבועי לדוגמא

צרו קשר

מכינת אדרת, קיבוץ רבדים
מועצה אזורית יואב 

טלפון:08-8588750

מכינת אדרת, שלוחת עיינות
כפר הנוער עיינות 

טלפון:054-4380072