תוכנית שנה ב׳

התוכנית של שנה ב' היא למעשה לחיות וללמוד בבית מדרש ישראלי. השאיפה שלנו היא שבית המדרש יהיה מקום שבו עוסקים באיך להפוך את את החברה שאנו חיים בה למקום טוב יותר, ואת עצמנו לאנשים טובים, ביקורתיים ומעורבים יותר.

התוכנית היא כחצי שנה ומיועדת לאלו שהחשיפה ששנה א' העניקה להם רק הגבירה את הצמא שלהם לידע וללימוד. השנה מורכבת ברובה משבועות "שגרה" שבהם החניכים לומדים בקורסים שמלווים אותם לאורך כל התוכנית. לכל קורס כזה ישנם בדרך כלל חומרי קריאה שצריך להכין ולחשוב עליהם לפני השיעור, לכן חלק נכבד מהלוז הוא לימוד של טקסטים בחברותות.

הקורסים הנלמדים בבית המדרש נוגעים לעמודים השונים המרכיבים את התרבות הישראלית: הגות יהודית, הגות ציונית, מקרא ותלמוד, פילוסופיה מערבית, ספרות עברית, מדיניות ציבורית ועוד.

אני מאמין

לאורך כל התוכנית החניכים לוקחים על עצמם פרויקט שאנו קוראים לו "אני מאמין". כל חניך וחניכה נדרשים לבחור סוגיה חברתית שנוגעת בהם, לחקור אותה ולגבש עמדה לגביה. התוצר הוא מאמר או נייר מדיניות מגובים ומנומקים היטב, וכן הרצאה בסגנון טד בסוף השנה מול הורים, בוגרים, חברים וחניכי שתי השלוחות. בתהליך הכתיבה והמחקר של האני מאמין החניכים מקבלים ליווי בכתיבה ובמחקר, ורוכשים כלים של חשיבה ביקורתית וכן ידע מעמיק על הנושא הנבחר.

הצוות שלנו

בנצי ביצמן-קס

מדריך

בן 28, נולד בלוס אנג׳לס ועלה לארץ בגיל 14. בוגר אדרת (שנה א׳ ו-ב׳). שירת בצבא כמפקד בשריון. כיום גר בירושלים ולומד לתואר במדע המדינה והיסטוריה ראשון באוניברסיטה העברית. אוהב לקרוא ספרים, לבשל, לטייל, ולשחק עם הכלבה שלו

מדריך שנה ב

קרן בן יאיר-אילן

רכזת שנה ב׳

עוד מעט בת 50 , חברת קיבוץ רבדים. נשואה לאשר ואמא לשלושה ילדים מקסימים במיוחד. עד שנת 2016 הייתה מחנכת בבי"ס היסודי קרוב, המשלב בדרכים יצירתיות תלמידים חילונים ודתיים. בביה"ס הייתה רכזת חינוך חברתי, חלק מצוות ניהול ומנחת מורים מובילים. בעלת תעודת הוראה בחינוך הפתוח- ניסויי ותואר ראשון בסוציולוגיה. בעבר הנחתה מפגשי יהודים- ערבים ודתיים- חילונים במסגרת המלי"ץ ומדרשת אדם. אוהבת לרקוד, לתרגל יוגה ולפגוש אנשים.

מדריכה שנה ב

רון טולדנו

רכז שנה ב׳

בן 28, ממבשרת ציון, משרת במילואים כפרמדיק. בעל תואר ראשון מהמרכז האקדמי שלם בפילוסופיה והגות יהודית, תעודת הוראה ממכון כרם בפילוסופיה ומחשבת ישראל.

rרון שנה ב

צרו קשר

מכינת אדרת, קיבוץ רבדים
מועצה אזורית יואב 

טלפון:08-8588750, 058-4232393

מכינת אדרת, שלוחת עיינות
כפר הנוער עיינות 

טלפון:054-4380072, 058-4232392