תוכנית שנה ב׳

תוכנית שנה ב' – בית מדרש ישראלי – מתקיימת בכפר הנוער עיינות. השאיפה שלנו היא שבית המדרש יהיה מקום שבו עוסקים בשאלה איך הופכים את החברה שאנו חיים בה למקום טוב יותר, ואת עצמנו לאנשים טובים, ביקורתיים ומעורבים יותר.

משך התוכנית כחצי שנה והיא מיועדת לחניכים שסיימו שנה א' בכל אחת מהמכינות הקדם צבאיות ומעוניינים להעמיק ידע. השנה מורכבת ברובה משבועות "שגרה" שבהם החניכים לומדים בקורסים שמלווים אותם לאורך כל התוכנית.

הקורסים הנלמדים בבית המדרש נוגעים לעמודים השונים המרכיבים את התרבות הישראלית: הגות יהודית, הגות ציונית, מקרא ותלמוד, פילוסופיה מערבית, ספרות עברית, מדיניות ציבורית ועוד.

אני מאמין

במשך כל התוכנית, החניכים לוקחים על עצמם פרויקט שנקרא "אני מאמין". כל אחד מהם  נדרש לבחור סוגיה חברתית שנוגעת לו, לחקור אותה ולגבש עמדה לגביה. התוצר הוא מאמר או נייר מדיניות מגובה ומנומק היטב, וכן הרצאה בסגנון "טד" בסוף השנה מול הורים, בוגרים, חברים וחניכי שתי השלוחות.
החניכים מלווים בתהליך המחקר והכתיבה, ורוכשים כלים של חשיבה ביקורתית וידע מעמיק על הנושא הנבחר.

הצוות שלנו

מתן הופמן

מנהל התוכנית

יליד ירושלים, מתגורר בעיינות. בן זוגה של הילה ומנהל הצוות החינוכי, אב לתאומים החנונים נבו הבן ודרור הבת. בוגר תנועת השומר הצעיר, שנת שירות בתנועה ושליח של הסוכנות היהודית. בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בממשל ומדיניות ציבורית. שירת כלוחם ומפקד בגדוד 50 של חטיבת הנחל.

512353

נדב פינצי

רכז שנה ב'

גר בתל אביב, ונשוי לורד. לוחם וקצין בפלחה"ן נחל. בוגר תואר ראשון ושני במזרח תיכון. אוהב לקרוא, אנשים וחומוס.

נדב פינצי

עופרי גילה

רכזת שנה ב'

מסיימת תואר ראשון בפילוסופיה, הגות יהודית ולימודים הומניסטיים בירושלים. גרה ביפו עם עידו ועוסקת בפמיניזם, מגדר ומיניות בריאה. אוהבת ללמוד, ללמד ובעיקר לשלב בין שני אלו יחד! מאמינה שטקסטים מלמדים אותנו על חיינו פנימה והחוצה ונותנים לנו הזדמנויות גדולות לבירור ושינוי

עופרי גילה

צרו קשר

מכינת אדרת

טלפון:08-8588750